08 kwietnia 2019

INNE ARTYKUŁY

Jeśli czytałeś mój poprzedni tekst, wiesz już co robić i jak chcesz to zrobić. Prawdopodobnie posiadasz też wiedzę i masz umiejętności, które są Ci potrzebne. Teraz nadszedł czas na zaangażowanie Twojego osobistego chemika. Kontrowersyjne listy farmaceutyków? Nic bardziej mylnego – „chemik” jest już w Tobie i tylko czeka na wykorzystanie.

 

BATMAN

Słyszałem kiedyś ciekawe zdanie:

 „Zawsze bądź sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy bądź Batmanem”.

Silny, pewny siebie i zdecydowany do podjęcia działania. Zwróciłeś uwagę na fizyczną postawę Batmana? Mowa ciała ma znaczenie nie tylko we wzmocnieniu przekazu werbalnego. Ma wpływ również na hormony produkowane w Twoim ciele. One wpływają na to, jak postępujesz oraz decydują o czym i w jaki sposób myślisz.

Na potwierdzenie użyję skrajnego przykładu – zastanów się, o ile trudniej będzie Ci rozwiązać działanie matematyczne, robiąc to podczas skoku na bungee. Już sam skok wymaga odwagi, wytwarzane hormony w Twoim organizmie powodują, że wszystko poza chęcią zachowania życia przestaje się liczyć. Wszelkie inne czynności kwalifikuje jako zbędne, dlatego ciężko będzie Ci rozwiązać najprostsze działanie. Twój mózg jest ogarnięty jedną myślą – przetrwać. To samo dotyczy ważnego spotkania z klientem.

Pod wpływem stresu Twój mózg przestaje funkcjonować tak, jak sobie zaplanowałeś. Zaczyna blokować Twoją wiedzę i ogranicza umiejętności. Twój wewnętrzny chemik poradzi sobie z tym problemem w dwie minuty – tyle potrzebujesz, by zwiększyć poziom hormonu odpowiedzialnego za odwagę i pewność siebie – testosteronu.

Nieprzypadkowo prawdziwi twardziele w filmach o superbohaterach stoją w stabilnym rozkroku i z dłońmi na biodrach. Wystarczy, że odzwierciedlisz tą postawę. Po dwóch minutach od rozpoczęcia tego rytuału Twój organizm rozpocznie wytwarzanie testosteronu w zwiększonej dawce, a Twoja pewność siebie zacznie wzrastać. To nie żart, a przebadany klinicznie fakt.

 

SZCZĘŚCIARZ?

„Biednemu wiatr w oczy”, „Bogatemu byk się ocieli”, „To jest prawdziwy szczęściarz” brzmi znajomo? Czy pamiętasz w swoim życiu okres, kiedy wszystko Ci wychodziło, a sukcesy następowały jeden po drugim? Co wtedy czułeś?

Zdobycie Mount Everest, ukończenie ważnej prezentacji w Power Pointcie, lub nawet powiadomienie o polubieniu Twojego posta na LinkedIn – te wszystkie elementy mają coś ze sobą wspólnego. Powodują, że wzrasta Twoja motywacja do dalszego działania. Po jednym sukcesie czas na kolejny. Rozpoczyna się spirala wzrostu, skierowana w stronę realizacji większego celu.

Możesz wykorzystać swój organizm do wytworzenia kolejnego hormonu, który pozytywnie wpłynie na efektywność Twoich działań – dopaminy. Wytwarzaj ja na zawołanie od samego rana. Zaplanuj swoje działania i wykreślaj każdą zapisaną czynność po tym, jak ją wykonasz. Moment skreślenia z listy to czas, w którym dajesz sobie zastrzyk dopaminy.

Im więcej czynności tym częściej wytworzysz hormon będący odpowiedzialny za uczucie nagrody, miłości i szczęścia. Jak ważne zadania powinny znaleźć się na liście? By to lepiej zobrazować, wykorzystam fragment przemowy admirała marynarki wojennej USA Williama H. McRavena:

„Jeżeli nie potrafisz wykonać małych czynności prawidłowo, nigdy nie zrobisz tych wielkich. I jeżeli zdarzyło Ci się, że Twój dzień przebiegł okropnie, to wrócisz do domu, w którym masz pościelone łóżko – które Ty pościeliłeś – a ścielenie łóżka zachęci Cię do myśli, że jutro będzie lepszy dzień. Jeżeli chcesz zmienić świat, zacznij od pościelenia swojego łóżka”

Wpisz więc na listę: pościelić łóżko, wypić poranną kawę, umyć zęby – już jesteś na właściwym torze. Trzy punkty z listy wykonane, czas zmierzyć się z pozostałymi zadaniami. Wejdź na właściwą drogę od samego rana, zdobądź siłę do działania i zwiększ poziom przyjemności jaki czerpiesz z codziennych zadań. Dopamina będzie Twoim sprzymierzeńcem.

 

Jeżeli zastanawiasz się, jak wykorzystać hormony do zwiększenia efektywności możesz:

 

CHEMIK SPRZEDAŻY

Autor artykułu:

NORBERT GREZEL

TRENER BIZNESU

polityka prywatności

123 123 123

email@gmail.com

City, Road 12

Wprowadzając dane osobowe do formularza zawartego na stronie gildiatrenerska.pl oraz wysyłając niniejszy formularz, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne aczkolwiek niezbędne do przetworzenia zapytania szkoleniowego. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w zakładce <Polityka Prywatności>.

Zastanawiasz się którą ścieżkę rozwoju wybrać?

SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI!

Chętnie porozmawiamy o Twoich oczekiwaniach oraz zaproponujemy korzystne rozwiązania.

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Wybierz temat
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Wiadomość nie została wysłana.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola.